לקוחות מדברים

חזור לדף הבית
תמונת ממליץ

ספר: "נגד הרוח"

מאת: חיים רמון

"…יחד עם עוזרתי ויד ימיני ,רונית פז. למעשה,הם שניסחו את החוק וקידמו אותו מקצועית …"

תמונת ממליץ

דליה בן שושן

מנכ"לית המכללה האקדמיתלחברה ואומנויות

"רונית באה לתהליך עם המון אנרגיה, אש וגופרית, היא נכנסת לעבודה לכל העומק, מנהלת תהליך, בכל השלבים: הבנה וקליטה, למידה ויישום, כשהכול מאוד ממוקד, בהיר ומהיר, בלי סמול טוק. הכול ענייני."

הכרנו בהקשרים חבריים, זאת לא היתה היכרות עמוקה, ידעתי שהיא ניהלה את אגף המנויים ב"ידיעות אחרונות", ואז נוצר מצב שהייתי צריכה עזרה בניהול השיווק במכללה אותה אני מנהלת, המכללה האקדמית לחברה ואמנויות, לשעבר לזלי קולג'. זו מכללה ותיקה, משפחתית, שהוקמה לפני 43 שנים, המתאחדת בשנה הקרובה עם הקריה האקדמית אונו.
נוצר מצב שהאחראית על תחום השיווק יצאה לחופשת לידה בת חצי שנה – והייתי צריכה עזרה, כולל ארגון ההערכות והפיננסים, כל הסיפור השיווקי, לקראת השנה הבאה. הייתי צריכה איש מקצוע, ספץ במכירות, ארגון ההרשמה, מישהו שמבין את התכנית הגדולה ויודע לרדת לפרטים. ואז חשבתי על רונית.

לשמחתי, היא לקחה את כל זה על עצמה. בלי חששות. ממוקדת מטרה. במינימום זמן, תוך פחות מחודש, היא הבינה לעומק את המשימה, למדה, הגדירה, הציגה תשובות ודרכי פעולה – וביצעה. עשתה שינוי. למדה ומיקדה. הבינה את הבעיה עד לפרטיה הקטנים, הגדירה משימות.
היא הביאה לשינוי משמעותי, הן ניהולי והן ביצועי, וכל זה בחצי שנה. היא באה עם רעיונות יצירתיים, ראתה את תפקידה בלתת מענה שלם, יצירתי ומאורגן, מענה מדויק לבעיה שנוצרה. היא לא מתעייפת, יש לה יכולת למידה מפעימה. אין סמול טוק. הכול ענייני.

תמונת ממליץ

דרור דבאח

סגן מהנדס העיר בבת ים

"היא היתה מקשרת ומחברת בין הקצוות, ההנהלה, הקבלן, העובדים, השותפים לדרך, תהליך הסריקה והסדר החדש. לא פשוט".

"איך הכרתי את רונית? חיפשנו איש מתאים לפרויקט ושידכו לנו אותה, הכרנו, דיברנו והיא התאימה לתפקיד. זאת היתה משימה לא פשוטה – פרויקט של סריקה וטיוב של תיקי בניין בבת ים, הנדסה. עד אז תיקי הבניין היו פיזיים, היו מעיינים בהם ומחזירים למעלה.

לא היה ברור כלום, אי סדר, מסורבל ומאוד לא נוח לשימוש. הכרזנו על הפרויקט – דיגטציה מלאה, 30.000 בקשות, 6.000 תיקי בניין, עסק גדול.

לפני שהתחלנו  עשינו סקר, נפגשנו עם מנהלים ברחבי הארץ, דיברנו עם אנשים שעברו מכרז כזה. רונית לקחה את כל הדגשים, בחנה לעומק ו… הצלחנו.

החלטנו לעשות מכרז פומבי, ציינו את כל הדרוש למכרז – והפרויקט עבד מעולה, עם בקרת איכות. רונית היתה מקשרת ומחברת בין הקצוות, ההנהלה, הקבלן, העובדים, השותפים לדרך, תהליך הסריקה והסדר החדש… היא נגעה בכל פרט, כל מה שצריך, על מנת להניע ביעילות תהליכים מאוד מורכבים. הפרויקט נמשך כשנתיים ואנחנו היום ממש בסיומה של הישורת האחרונה. ביולי 2019 הכול כבר יהיה מאחרינו.

רונית היא מאוד מסודרת, יודעת לעמוד שלה, חוקרת לעומק ולא מתביישת לשאול, והדבר הכי חשוב בעיני – היא אמינה. מילה היא מילה, יש כיסוי. היא לא תקל ראש אפילו בדבר קטן. זה חשוב מאוד, בעיני."

תמונת ממליץ

פרופ. גבי בן נון

פרופ' חבר באוניברסיטת בן גוריון, ממקימי וחבר המכון לחקר שירותי בריאות ומדיניות הבריאות

"חקיקת חוק בריאות ממלכתי – עבודה שמחייבת קישורים פוליטיים, הבנה של המערכת"

"הכרנו סביב חקיקת חוק בריאות ממלכתי. זו היתה תקופה מרתקת, עבודה אינטנסיבית, מסביב לשעון. רונית לקחה על עצמה את ריכוז העבודה. זה היה מהלך מורכב, מסובך, מול כל הגורמים, העובדים, הכנסת, תקשורת, עבודה פנימית שמחייבת קישורים פוליטיים, הבנה של המערכת, של אנשים, חולשות וחזקות. עלתה השאלה איך מגייסים את כל הצדדים השונים האלה, לביצוע המהלך. רונית היתה על זה והיתה טובה בזה. טובה מאוד. היא בולדזור. התכונה הזאת, הדבקות במשימה, הדרך והמהירות בה הדברים התבצעו. אין מה להגיד, עבודה קשה אף פעם לא הפחידה אותה. היא בצעה את הדברים בצורה טובה מאוד, מלאה. לא זוכר עימותים, משברים, שבירת כלים. הדברים נעשו בצורה עניינית, לא בכאסח, אבל זה לא פגם בנחישות.

להתחייבויות שלה יש כיסוי, היה נעים לעבוד איתה , מאוד אינטליגנטית, יושרה אישית, ידעת מה עומד מולך. זה מה שיש, בלי העמדת פנים והבטחות כוזבות. זאת היא. נאמנות גבוה, יכולות גבוהות, מצפון מקצועי. זה שילוב שלא רואים הרבה. לה יש את זה."

תמונת ממליץ

מאיה שטרית שוורץ

סטודיו דיירקטור Dan Alexander&co

" זה לא היה קל, לזהות יכולות, לדעת לדבר עם כל אחד בשפה שלו. היא מבינה את הגבוה ויודעת לדבר לכולם. היא יודעת לנווט ולהוביל, לחלום – ולממש"

"יש לי רק מילה אחת: היא בולדוזור. הארד וורקור ברמה הכי גבוהה שיש. בשנים האחרונות
ראיתי איך היא משתפת פעולה, מבינה ומרחיבה את גבולות הגזרה, נפתח בה משהו רך יותר,
פחות נוקשה, מאוד משתף. מישהי שאפשר לצאת איתה לטריפ טוטאלי. זה פשוט טריפ.
היא יודעת לנווט ולהוביל, לחלום ולממש, וזה לא תמיד קל. יש בה בטחון מהסוג שאתה רוצה
לצעוד לצידו ברחובות, לעשות איתה מהפכות.

בשנים היפות והטובות, ברשת שוקי זיקרי, כשרונית היתה מנכ"לית משותפת עם מייק, עבדתי צמוד אליה. זה היה בית ספר. היא ידעה להניע את הרשת קדימה, שאני אומרת רשת אני מתכוונת לכל הפרטים: צוות, סניפים, מעצבים, פקידות קבלה… שלא לדבר על קו מוצרי שער וקו אביזרים ממותג, זאת היתה אימפריה. היא דאגה שזה יקרה, ובאותן שנים הרשת הצליחה מאוד. זה לא היה קל, לזהות יכולות, לדעת לדבר עם כל אחד בשפה שלו. היא מבינה את הגבוה ויודעת לדבר לכולם. אין הרבה אנשים שיש להם את המיקס הזה. לה יש."

תמונת ממליץ

ד"ר יצחק ברלוביץ

מנהל בי"ח וולפסון לשעבר, משנה למנכ"ל במשרד הבריאות לשעבר וראש מנהל הרפואה במשרד הבריאות לשעבר

"עבדנו יחד, צמוד, על חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. חוק בריאות ממלכתי הוא מהפכה, שינוי חברתי משמעותי. אין פרויקט שהוא גדול מידי, עבורה."

"הכרתי את רונית בתקופה שבה היא עבדה לצד חיים רמון, תקופה בה כיהנתי כמשנה למנכ"ל משרד הבריאות וראש מנהל הרפואה. עבדנו יחד, צמוד, על חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. אז הם הגיעו למסקנה שרוצים לחוקק חוק בריאות ממלכתי – והפילו את זה עלינו. היא היתה חדשה במערכת, באה מעולמות אחרים – והיא לקחה את זה בלי שום חשש, ומבחינתנו, לה כמנכ"ל ולי כראש מנהל הרפואה, לא היה הרבה ניסיון, אבל הטילו עלינו לסייע בכל הנוגע לחוק. הפשלנו שרוולים, מול הממשלה,  הכנסת, ועדת שרים לחקיקה – והיא עשתה את עבודתה בצורה מעוררת כבוד, יסודית, רצינית, בזמן קצר. היא טיפלה בנקודות הכי קטנות, בכל מה שצריך. אמרו לנו שייקח לנו שנים. זה הוכן והוגש תוך שבוע. כמות ניירת שלא תאומן. יעילות יוצאת דופן. יצאנו לדרך. עד היום אנשים באים ללמוד איך עושים את זה. אנחנו גאים בעשייה הזאת. חוק בריאות ממלכתי הוא מהפכה, שינוי חברתי משמעותי. אין פרויקט שהוא גדול מידי, עבורה.

 

אם אני צריך להגדיר את רונית הייתי אומר שהיא דוגמא קלאסית של אדם שיודע גם לעשות וגם להבין. אוטודידקטית, חושבת בגדול ומבצעת ביעילות, עד הפרטים הכי קטנים. הצירוף הזה הוא יוצא הדופן.
זה די נדיר, את צריכה להבין, בכמות עצומה של חומר, לארגן, לבנות שיטה. זאת רונית."

תמונת ממליץ

אלון בוברמן

סמנכ"ל ייצור ומכירות בידיעות אחרונות

" רונית היא דוגרית, ישרה וישירה, פלס מים. לפעמים, כשאתה עובד בארגון, יש מקומות שבהם צריך לעגל פינות.
אצלה אין דבר כזה. היא אחת שאתה יכול לצאת איתה למלחמה."

"הייתי משנה למנכ"ל ידיעות אחרונות, אחראי על הצד של המכירות והמנויים, והיתה נקודה בה החלטתי שהמנכ"ל דורש החלפה. בין המועמדים הגיעה בחורה, שקטה, שברירה, עיניים חכמות, ואיכשהו הימרתי עליה. היא עשתה עבודה, הבחורה השקטה הזאת… התגלתה כפרא אדם, וורקוהלית מוטרפת, לא רואה ממטר, אלא את היעדים שעליה להשיג. ישרה בצורה קיצונית, חרוצה, ממוקדת מטרה, אחת שאתה יכול לצאת אתה למלחמה. רונית היא דוגרית, ישרה וישירה, פלס מים. לפעמים, כשאתה עובד בארגון, יש מקומות בהם אתה צריך לעגל פינות. אצלה אין דבר כזה. אין אזורים אפורים, היא ממוקדת מטרה. לעבוד עם רונית זה לא תמיד קל. יש לה יושרה, היא תתעקש – ותשיג את המטרה. מה שהיא אומרת – זה מה שיש. יש על מי לסמוך. תכניסי אותה לאורווה הכי מטונפת – היא תנקה אותה. זאת רונית."

תמונת ממליץ

חיים רמון

חבר כנסת לשעבר ,שר בממשלות ישראל ומשנה לרוה"מ לשעבר

"יש לנו ביטוי, כשאני מעביר לה איזושהי משימה ואומר לה, שימי לב, זו לא השתלת כבד, אין בעיה שזה יעשה מחר. זה לא עוזר. היא תדאג שזה יבוצע היום, היא ממוקדת מטרה. יעלות מסירות ונאמנות, ללא גבול. זאת רונית."

היכרנו כשהיא היתה רכזת תא הסטודנטים של מפלגת העבודה, באוניברסיטה, והתחלנו לעבוד יחד. תוך זמן קצר –  התמכרתי. היתה לנו משימה לא פשוטה – להעביר את חוק בריאות ממלכתי. פרופ. מוטקה שני, מנכ"ל המשרד, רונית ואני עשינו עבודה עצומה בהיקפה, בזמן קצר מאוד.
היא עבדה מבוקר עד בוקר, לא היו לה גבולות, בכלל, אין לה גבולות, אין דבר כזה שהיא תדחה למחר את מה שאפשר לעשות היום, אין קשר לכמות המטלות – והכול  מתבצע בצורה מושלמת.

היא ליוותה אותי בניהול ההסתדרות והיתה חלק מכל החלטה, דאגה לביצוע. היינו זוג מקצועי שמשלים זה את זו, היא תמיד חותרת לפיתרון שלם. אין אצלה הנחות. היא מגדירה את המשימה, פועלת, לוקחת אחריות. מגדילה ראש. היא מבינה את כל התמונה, עד הפרטים הקטנים, היא הכי ההפך מראש קטן.

אם יש לה חיסרון – זה שהכול חשוב והכול באותה מידה. היא שמה לב לפרטים הכי קטנים ומאוד קפדנית וזהירה. היא היתה אומרת: "חיים, תדע לך שכשאתה עושה את זה וזה זה מה שעלול לקרות." והיא לא טעתה. כבר הרבה שנים שאנחנו עובדים ביחד, היא באמת הדבר הכי טוב שקרה לי, אלופה בפרטים הקטנים  ובמשימות הגדולות, יודעת להתמודד מול בירוקרטיות, לא מוותרת. כל מה שאותי מייאש מראש – היא שם, באחריות מלאה. אפשר לסמוך עליה בכל העניינים הניהוליים והכספיים, למעשה בכל הנושאים, מסביב לשעון. יש לנו ביטוי, כשאני אומר לה, רונית, זו לא השתלת כבד, אין בעיה שזה יעשה מחר. זה לא עוזר. היא ממוקדת מטרה.

בחמש מילים? יעלות, מסירות ונאמנות, ללא גבול. זאת רונית.

תמונת ממליץ

חגית לוי

מנכ"לית בר-בי טו די

"חדשנות, עבודת עומק, המון אנרגיה. היכולת שלה לסחוף אחריה אנשים, היא הצליחה לייצר את אחת ההנהלות הטובות שהיו בידיעות אחרונות."

"רונית היתה המנהלת ישירה שלי. היא היתה מנכ"לית בידיעות, התקופה עם רונית היתה מהתקופות האלו, שעושות שינוי של ממש. חדשנות, עבודת עומק, המון אנרגיה. בתקופה שלה הפכנו כל אבן, בכל פינה. היא הכניסה כלים חדשים. המהלכים שהתבצעו בתקופתה משפיעים עד היום.

רונית היא מהפכנית, אמיצה, מקצועית ושום דבר לא מפחיד אותה. היא אדם שמאמין בחדשנות ולא מפחד מטכנולוגיה, למעשה, היא לא מפחדת מכלום. מטפלת במוקשים בענייניות -וממשיכה.

אני מסתכלת עליה יותר כמנהיגה, היא הפכה את המובילות למנהיגות.
היכולת שלה לסחוף אחריה אנשים, היא הצליחה לייצר את אחת ההנהלות הטובות שהיו בידיעות. והכול בגובה העיניים. שום התנשאות. היא אדם שמקשיב, יש לה מעוף, מצרך חסר בעולמות שלנו.
היא אדם שיודע לסמן את הדרך, יודעת לאן היא רוצה להגיע ומהו השינוי שהארגון צריך לעבור. בשלוש מילים – אשה מעוררת השראה."

תמונת ממליץ

עמית ואסאל

משתתף בתכנית המנטורינג לתלמידי תואר שני במנהל עסקים ביה"ס למנהל עסקים אוניברסיטת תל אביב

"המפגשים איתך עזרו לי לתעדף משימות ולהציב יעדים ברורים יותר לטווח הקצר והארוך כאחד"

ברצוני להודות לך על ההשקעה וההכוונה שהענקת לי במשך השנה. במספר מפגשים בודדים הצלחת לפתוח אצלי כיווני חשיבה נוספים ולהבין שעלי להתמקד במספר כיוונים ספציפיים.

המפגשים איתך אכן עזרו לי לתעדף משימות ולהציב יעדים ברורים יותר לטווח הקצר והארוך כאחד.

בנוסף, ברצוני להודות לך על היחס החם והפתוח. תמיד קיבלתי את התחושה שיש לך זמן עבורי ואני יכול ליצור קשר בכל עת . זאת, יחד עם ההבנה המהירה שלך לסיטואציה אשר תרמה לי רבות.

אני מקווה ומאמין שדרכנו עוד ייפגשו בעתיד ,ואני מאחל לך רק טוב.